Blog

6. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda Son Durak: Kayseri

3 Haziran 2013 by in Genel

içmanşet

6. Uluslararası Öğrenci Buluşması Kayseri ve Çanakkale’de düzenlenen organizasyonlarla sona erdi. Kayseri Mimar Sinan Park’ındaki etkinlikte, 60 ülkeden bin 500’e yakın öğrenci bir araya geldi. Kayseri’deki okullarda eğitim gören misafir öğrencilerin yer aldığı etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Parka kurulan stantlarda kültürlerini tanıtma imkanı bulan misafir öğrenciler, stantları ziyaret eden vatandaşlarla yakından ilgilendi. Tanzanya ve Gana stantlarındaki öğrencilerin ülkelerine özgü dansları yoğun ilgi gördü.

KUDER Başkanı Mücahit Bulut, yaptığı konuşmada, “Biz bir milletiz” sloganıyla yola çıktıklarını ve farklı coğrafyalardan üniversite eğitimi almak için Kayseri’yi tercih eden misafir öğrencilere yönelik gönüllü çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bulut, derneğin çatısı altında Moğolistan’dan Endonezya’ya, Mozambik’ten Moritanya’ya kadar çok sayıda ülkenin öğrencilerinin bulunduğunu belirtti.

Öğrencilerle “ensar-muhacir” birlikteliği içinde olduklarını vurgulayan Bulut, “Kökleri dünyanın dört bir yanına uzanan, farklı coğrafyaların suyuyla beslenen aynı ağacın dallarıyız. Renkler ve diller farklı olsa da aslında biz bir milletiz. Dil, din, renk ayrımı yapmadan 72 millet bir aradayız. Bir dünya çocuğu, bugün Kayseri’de bir araya getirdik, aslında tüm farklılıklarımız bizim zenginliğimiz” diye konuştu.

[nggallery id=246]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org