Blog

6. Uluslararası Öğrenci Buluşması Eskişehir ESPARK’da devam ediyor

11 Mayıs 2013 by in Genel, Haber Merkezi

 iç

  UDEF’in düzenlediği 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması tüm heyecanıyla devam ediyor. Bu defaki durak Eskişehir ESPARK. Programa Afganistanlı öğrenci kardeşimizin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle ardından Eskişehir Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Sayın Musa Bahadır KARADAŞ beyin açılış konuşması ile başlandı. Devamında Almanya WEFA İnsani Yardım Derneği Başkanı Sayın Musab AYDIN, Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın İlhami ATIK Bey,  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Sayın Ejder OKUMUŞ ve Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Genel Sekreteri Sayın Fatih YAZICI bey açılış konuşmalarını yaptılar. Ayrıca programa Ak Parti Eskişehir Milletvekili Sayın Salih KOCA ve Ak Parti Eskişehir il Başkanı Sayın Süleyman REYHAN teşrif ettiler.

  Programın devamında Kırımlı ve Endonezyalı öğrencilerin dans gösterisi, Lübnanlı öğrenci kardeşimiz anneler için “Tut Elimden Anne” adlı şiiri , Somalili Cihan kardeşimizin uluslararası öğrenciler adına konuşması izleyenlerin yoğun ilgisine neden oldu.

 Etkinlik yarın devam edecektir.

[nggallery id=238]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org