Blog

6. Uluslararası Öğrenci Buluşması Devam Ediyor

16 Mayıs 2013 by in Genel, Haber Merkezi, Teşkilatlanma

babıalemmanşetiç

Bu sene Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) organizesi ile düzenlenen 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması Bursa ve Isparta’nın ardından Konya ve Trabzon’da devam edecek. 17 Mayıs Cuma günü Konya’da Kültür Park’ta, Tarbzon’da ise Meydan Park’ta saat 10:00’da açılış yapılacak.

Bu zamana kadar sekiz ilde düzenlenen 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Konya etabında açılışı Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ yapacak. İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Isparta, İzmir ve Eskişehir’de vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizasyon için Konya ve Trabzon’da da hazırlıklar tamamlandı. Organizasyonlara katılacak olan Konya ve Trabzonlular bir çok ülkenin kültürünü yakından tanıma, o ülkenin insanı ile tanışma imkanına sahip olacak. Ayrıca Uluslararası Öğrencilerin hazırladığı yerel dans gösterileri ve sahne performanları da organizasyon boyunca Konya’da Kültür Park’ta, Trabzon’da ise Meydan Park’ta olacak.

Konya ve Trabzon’dan sonra 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın düzenleneceği iller ise şöyle:

Samsun | 25-26 Mayıs | Cumhuriyet Meydanı
Çanakkale | 1-2 Haziran | İskele Meydanı
Kayseri | 1-2 Haziran | Mimar Sinan Parkı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org