Blog

6. Uluslararası Öğrenci Buluşması Başladı

13 Nisan 2013 by in Faaliyetlerimiz, Genel, Haber Merkezi

iç

AÇILIŞI GENÇLİK VE SPOR BAKANI SUAT KILIÇ YAPTI

  UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) ile birlikte 29 sivil toplum kuruluşun organize ettiği 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması bugün saat 11.00’da İstanbul Feshane’deki açılış programıyla başladı. Açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yaptığı 6. Uluslararası Öğrenci Buluşmasına ayrıca İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Kaymakamı Osman Kaymak, TGTV Başkanı Hamza Akbulut, AGD İstanbul Başkanı Ali Uğur Bulut, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Deniz Feneri Genel Sekreteri İbrahim Alkan, Sadakataşı Derneği Başkanı Kemal Özdal da katıldı. 15 Nisanda İstanbul’da son bulacak olan 6. Uluslar arası Öğrenci Buluşmasında 15 Nisandan sonra 81 ülkeden binlerce Uluslararası Öğrenci 12 şehrin en önemli meydanlarında kendi kültürlerini yansıtan eşyaları ve yerel kıyafetleri tanıtacak, yerel yiyecek ve içeceklerinden ikramlar yapacak ve sahne gösterilerinde bulunacaklar.

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ DA BULUŞMAYA KATILACAK

Bugünden itibaren 15 Nisana kadar sürecek olan organizasyona ikinci günde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ katılacak. Her fırsatta Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilerle ilgili programlara katılan Bozdağ, Feshane’de ülke stantlarını ziyaret edecek. Üç gün sürecek organizasyona bazı Milletvekilleri, Belediye Başkanları, birçok siyasi parti ve STK temsilcisi de iştirak edecek.

Ayrıca 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması bu yıl her haftasonu başka bir şehirde olmak üzere sırasıyla Ankara, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Isparta, İzmir, Eskişehir, Konya, Trabzon, Samsun, Çanakkale ve Kayseri’de düzenlenecek.

18.00’DA MESUT KURTİS KONSERİ
6.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nda öğrencilerin ülke tanıtımları ve sahne gösterileri dışında bir de konser olacak. Makedonyalı sanatçı Mesut Kurtis Cumartesi Feshane bahçesince hayranlarıyla buluşacak. Ücretsiz olacak konser 18.00’da başlayacak.
[nggallery id=233]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org