Blog

"6.ULUSLARARASI ÇOCUK BULUŞMASI"NA KATILDIK

20 Ekim 2014 by in Genel, Tanıtım Çalışmaları

 İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Çocuk Buluşması”nın finali Sinan Erdem Spor Salonunda gerçekleştirildi.


  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenlenen “6. Uluslararası Çocuk Buluşması”na Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve çok sayıda davetli katıldı.

 Kuran-ı Kerim okunması ile başlayan program, İHH tarafından hazırlanan yetimler hakkındaki kısa film gösterisiyle devam etti. Farklı ülkelerden gelen çocuklar yöresel kıyafetler ile sahneye çıkarak şarkılar söyledi, ülkelerinin yerel oyunlarını oynadı. Yetimlerin, sahnede sergiledikleri oyunlarda gösterdikleri performans katılımcıları mest etti.

 Yetimlilik bilincini yaygınlaştırmak için iki yılda bir İstanbul’da düzenlenen “Çocuk Buluşması” için Bosna Hersek, Arnavutluk, Moritanya, Somali, Makedonya, Yemen, Suriye, Filistin, Gürcistan, Kırgızistan, Pakistan, Sri Lanka ve Tanzanya’dan gelen yetimler, Sinan Erdem Spor Salonunda Türkiye’deki kardeşleri ile bir araya geldi.

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak 132 ülkede canlı olarak yapımlanan etkinliğe katılım sağladık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org