Blog

4. ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER MEZUNİYET PROGRAMI HAKKINDA DUYURU

5 Haziran 2015 by in Genel, Haber Merkezi

 Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Teşrifleriyle gerçekleşecek olan 4. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni Sn. Cumhurbaşkanımızın program yoğunluğu sebebiyle 11 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.


 
Mezuniyet Törenine katılmak isteyen öğrencilerin teyit amacıyla 9 Haziran 2015 tarihine kadar;
http://turkiyeburslari.gov.tr/tbbs/mezuniyet2015.php
linkinde yer alan katılım formunu doldurarak kayıtlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
Program 11 Haziran 2015 tarihi Saat : 11:00 de Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecektir. Program kapsamında protokol konuşmalarının yanı sıra müzik, şiir dinletileri ve kep atma töreni gerçekleştirilecek olup programın sonunda katılımcılara ve misafirlerimize mezuniyet yemeği verilecektir.
Ayrıca programa katılan her öğrenciye cübbe, kep ve çeşitli hediyeler verilecektir. Törende, mezuniyet programına katılım sağlayan mezunlar arasından en başarılı 20 mezuna ve illerindeki Türkiye Bursları Uluslararası Öğrenci Akademilerini başarıyla tamamlayan 23 öğrenciye tablet bilgisayar hediye edilecektir. Ayrıca programa katılım sağlayan 10 öğrenciye de kurayla tablet bilgisayar hediye edilecektir.
Mezuniyet törenine Ankara dışından katılmak isteyen öğrenciler için yeri ve saati daha sonra kendilerine iletilmek üzere 10-11 Haziran 2015 tarihlerinde İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Konya, Kayseri, Trabzon, Samsun, Antalya, Edirne, Sakarya, Kocaeli, Erzurum, Adana, Isparta ve Çanakkale illerinden Ankara’ya otobüs kaldırılacaktır.
Ayrıca Afyonkarahisar, Balıkesir, Bolu, Denizli, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Karabük, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Ordu ve Sivas illerinden kendi imkanlarıyla gelecek öğrencilerin otobüs veya tren geliş ve gidiş biletlerini ibraz etmeleri kaydıyla ulaşım ücretleri Başkanlığımızca karşılanacaktır. Bu sebeple adı geçen illerden gelecek öğrencilerin hem gidiş hem de dönüş biletlerini tören esnasında yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Ankara’dan programa katılacak öğrencilerin mezuniyet buluşmasının gerçekleştirileceği Congresium Ankara ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’na intikalleri için ise yeri ve saati daha sonra bildirilmek üzere yurtlardan ve belirli merkezlerden otobüs kaldırılacaktır.
Mezun olacak tüm Türkiye Bursluları, diğer uluslararası öğrencilerimiz ve onları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmak istemeyen tüm yakınları ve dostları davetlimizdir.
Sorularınız ve görüşleriniz için;
alumni@turkiyeburslari.gov.tr

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org