Blog

2016 ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER AKADEMİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

14 Mart 2016 by in Genel, Haber Merkezi

Uluslararası öğrencilerin akademik gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan ve birçok ilde üniversitelerle ve Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ortak programlar düzenleyen “Uluslararası Öğrenciler Akademisi” başvuruları başladı.


Türkiye Bursları kapsamında eğitim görmekte olan uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi ve mezuniyetleri sonrasında kalıcı ve sürdürülebilir ilişkiler kurabilmelerini teminen, her yıl ‘Uluslararası Öğrenciler Akademisi’ başlığı altında bir eğitim programı düzenleniyor.
Geçtiğimiz üç yıl içinde binlerce uluslararası öğrencinin katıldığı programlar bu yıl 16 ilde 30 dolayında STK ile işbirliği içinde gerçekleştirilecek. Alanında tanınmış sanatçı, entelektüel, bilim adamı ve bürokratların verdiği seminerler kapsamında uluslararası öğrenciler hem Türkiye’nin tarihi ve kültürel birikimini yakından tanıma hem de uluslararası meseleleri tartışma imkânı buluyor.

Ayrıntılı bilgi ve “Uluslararası Öğrenciler Akademisi” ​ başvuruları için 07-30 Mart tarihleri arasında aşağıda belirtilen linkleri kullanabilirsiniz.

Başvuru için:

TÜRKİYE BURSLARI

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org