Blog

Gönüllü Ülke Temsilcileri Dönemin İlk Toplantısında Buluştu

19 Kasım 2016 by in Genel, Kurumsal

2016-2017 Eğitim – Öğretim Yılının İlk” Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı” Şehristan Kafe’de Yapıldı.


 
Toplantıya OrtadoğuAfrikaAsyaBalkanlar ve Kafkasya’dan 45 ülkeden 54 kişi katıldı. Toplantı Karadağlı Muhammed kardeşimizin Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara’nın yaptığı konuşmada dernek gündemi ve öğrencinin sorumluluklardan bahsedildi.
Toplantıda farklı bölgelerden öğrenciler talep ve beklentilerini de dile getirdiler. Diğer yandan yeni dönemde Bâb-ı Âlem’in gerçekleştirmeyi düşündüğü faaliyetler hakkında da ülke temsilcileri bilgilendirildi.
Geleneksel olarak her ay tertiplenen Bâb-ı Âlem Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı, hem farklı ülkelerden misafir öğrencilerin biraraya gelerek kaynaştığı hem de bu ülkelerdeki Müslümanların durumunun beraberce konuşulup değerlendirildiği bir ortam oluşturması bakımından Bâb-ı Âlem faaliyetleri içinde özel bir yere sahip…

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org