Blog

2015 GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ KAMPI DÜZENLENDİ

2 Mart 2015 by in Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Genel

42 ülkeden 91 uluslararası öğrencinin katıldığı 2015 Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı 27-28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İhlas Armutlu Tatil Köyü’nde gerçekleştirildi.


 Kampın ilk günü sabah namazı sonrası “Müslüman Gencin Sorumlulukları” üzerine kısa sohbet düzenlendi. Ardından sabah kahvaltısı sonrası program başladı. Sudanlı öğrenci kardeşimiz Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi ve devamında misafir öğrenciler kendilerini tanıttılar. Daha sonra derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert açılış ve selamlama konuşması yaptı. Açılış konuşmasına müteakiben (UDEF) Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Bolat tarafından “Misafir Öğrenci Olarak Sorumluluklarımız” konulu seminer gerçekleştirildi. M. Ali Bolat, seminerinde misafir öğrencilere sorumluluklarının ülke, bölge ve dünya açısından neler olduğu konusunda verimli bir konuşma yaptı. İkindi namazı sonrası İHH İnsani Yardım Vakfı Orta Asya ve Kafkasya koordinatörü Orhan Şefik İHH hakkında misafir öğrencilere bilgilendirme sunumu yaptı. Günün devamında öğrencilerimiz halı saha, havuz, go-kart, masa tenisi, bilardo gibi sosyal etkinliklerde bulundular.
Kampın ikinci gününde kahvaltı sonrasında Psikolog Dr. Ömer Akgül’ün “İletişim” konulu semineri icra edildi. Psikodrama etkinliği ile öğrencilere iletişimin önemi anlatıldı. Verilen aranın ardında Şakir Voyvot hocamızın sunumunda “Müslüman Gencin Vasıfları” üzerine eğitim semineri yapıldı.

Daha sonra kampın genel değerlendirilmesi yapıldı ve öğlen namazı sonrası İstanbul’a dönüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org