Blog

2015-2016 YÖS SEMİNERLERİ BAŞLADI

20 Ekim 2015 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

 Misafir öğrencilerin üniversitede eğitime başlayabilmeleri için girmeleri gereken YÖS sınavı seminerleri başladı.


 Üniversite eğitimi için Türkiyeyi seçen öğrencilerin Türkiye’ye geldikten sonra Türkçe öğrenmesi ve üniversitelerin yaptığı sınavlara (YÖS) girerek başarılı olması gerekiyor. Biz de Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Eğitim Birimimizin organizesiyle Türkçe Seminerlerinin yanı sıra YÖS Seminerleri de vererek öğrencilerin bu alandaki eksiğini kapatmaya çalışıyoruz.

 Bu yıl bir sınıf ile başlanan eğitim seminerlerinde 17 öğrenci üniversite sınavlarına hazırlanıyor. İkinci bir sınıfın daha açılması için çalışan Eğitim Birimimiz yeni kayıtları almaya başladı. Eğitim programında matematik ve IQ dersleri alanında uzman eğitimciler tarafından veriliyor. Sınava nasıl çalışılır, sınav sırasında dikkat edilmesi gerekilen hususlar gibi konularda da kursa katılan öğrencilere rehberlik semineri verilecek.

 Geçen yıl YÖS kurslarına katılan öğrencilerin tamamının sınavı kazanarak üniversitelere yerleştiğini belirten Eğitim Birimi Sorumlumuz, bu yıl da öğrencilerimizin bu başarıyı yakalayacaklarını umuyoruz dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org