Blog

2013 Ülkelerarası Halısaha Futbol Turnuvası Tamamlandı

27 Mayıs 2013 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

manşet

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ve Esenler Belediyesi ortak organizasyonu ile düzenlenen “2013 Ülkelerarası Halısaha Futbol Turnuvası” sona erdi. Turnuvada şampiyonluğu Kosova takımı göğüslerken, ikinci Karadağ takımı, üçüncü ise Uygur takımı oldu.

Turnuva maçları Esenler Belediyesi Spor Kompleksi Halısahası’nda 25’er dakikalık 2 ayrı devre halinde yapıldı. Müsabakalarda takımlar biri kaleci 6 oyuncu toplam 7 kişi ile sahaya çıktı. Turnuva maçları 5’er takımın yer aldığı 4 ayrı grupta oynandı. Turnuvaya katılan ülke futbol takımları Azerbaycan, Tacikistan, Cibuti, Etiyopya ve Batı Trakya A grubunda; Moritanya, Ahıska, Uygur, Özbekistan ve Makedonya B gurubunda; Kosova, Arnavutluk, Pakistan, Senegal ve Afganistan C gurubunda; Bosna Hersek, Kenya, Karadağ, Fas ve Filistin ise D gurubunda mücadele ettiler.

Üçüncülüğü belirlenen Uygur takımının ardından halısaha turnuvasının şampiyonluk maçı Kosova-Karadağ arasında oynandı. Bu şampiyonluk karşılaşmasında Kosovalı öğrenciler, Karadağlı öğrencileri 3-1’lik skorla mağlup ederek turnuva şampiyonu olmuştur.

Maçların tamamlanmasının ardından kupa töreni yapıldı. Turnuvada üçüncü olan Uygur takımına Esenler Belediyesi yetkilisi Ahmet KEKLİK, İkinci olan Karadağ takımına Bâb-ı Âlem Başkan Yardımcısı Ali ARIKMERT ve Şampiyon olan takıma Kosova İstanbul Başkonsolosu Rrahim MORİNA kupa ve madalyalarını takdim etti.

[nggallery id=244]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org