Blog

2013-2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SON GÖNÜLLÜ ÜLKE TEMSİLCİLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Mayıs 2014 by in Genel, Kurumsal

Derneğimizin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı Mayıs ayında da yoğun bir katılımla Divan Derneği Konferans Salonunda yapıldı.


Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Arıkmert’in başkanlık ettiği toplantıda 7. Uluslararası Öğrenci Buluşmasının değerlendirmesi yapıldı. Ayrıca Soma’da yaşanan elim kaza da toplantının gündemleri arasındaydı. Toplantıya katılan ülke temsilcisi öğrencilerimiz Soma’da yaşanan olaylar nedeniyle üzgün olduklarını ifade ederek Türkiye halkına geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı

Toplantıya başkanlık eden Ali Arıkmert misafir öğrencilerin öğrenim gördükleri ülkede yaşanan üzüntü verici bir olay karşısında duyarsız kalmamalarının takdire şayan olduğunu belirterek 17 Mayıs’ta yapılması planlanan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final programının da yaşanan bu olay sonrası iptal edildiğini söyledi.

Geleneksel Uluslararası Öğrenci Pikniği

 Bir diğer gündem maddesi olan Geneksel Uluslararası Öğrenci Pikniği ile ilgili de ülke temsilcilerine bilgi verildi. Bu sene onbirincisi gerçekleştirilecek olan Uluslararası Öğrenci Pikniği Kemerburgazda bulunan Eyüp Belediyesi Kurtkemeri Mesire Alanı’nda yapılacak. Pikniğe İstanbul’da eğitim gören bütün misafir öğrencilerin yanı sıra misafir öğrencilerimizle tanışmak isteyen İstanbul halkının da davetli olduğu belirtildi.

Toplantı Gönüllü Ülke Temsilcilerinin dilek ve temennilerinin ardından yapılan ikramlarla sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org