Blog

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Muhteşem Bir Açılışla Başlıyor

21 Ekim 2013 by in Genel, Kurumsal

manşetiç

Misafir Öğrenciler 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılını Muhteşem Bir Açılışla Başlatma Hazırlığında

Dünyanın hemen hemen her coğrafyasından gelip ülkemizde öğrenim görmekte olan misafir öğrenciler Bab-ı Âlem ve Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Dernekleri bünyesinde kendilerine sunulan eğitim, rehberlik ve kültürel faaliyetler çerçevesinde bir araya geliyorlar.

Dünya gençlerinin kardeşliğini esas alan ve bu misyonla hareket eden Sefire-i Alem ve Bab-ı Alem 2005 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Ülkemizde bulunan 31.933 misafir öğrenciyi faaliyetleriyle hedef alan Sefire-i Alem ve Bâb-ı Âlem Dernekleri misafir öğrencilerin mesleki eğitimlerine katkıda bulunurken aynı zamanda ülkelerinin gerçeğine vakıf, geleceğe dair idealleri olan ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olacak kadroların yetişmesine de katkı sağlamaktadır.

Sefire-i Alem ve Bâb-ı Âlem “2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Programını” 26 Ekim günü 17:00-20:00 saatleri arasında Cağaloğu’nda bulunan Halk Eğitim Merkezinde gerçekleştirecek.

Dünya gençlerinden oluşan mehteran takımının gösterisiyle başlayacak olan programda kurumların faaliyetleri hakkında bilgi verilirken aynı zamanda öğrenci performansları ve konuşmaları da yer alacak.

Misafir öğrencilerin birlikteliği için önemli bir başlangıç olması hedeflenen programa Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF), Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB), İstanbul’da bulunan çeşitli üniversitelerin rektör ve dekanları, misafir öğrenciler ile beraber çok sayıda davetlinin katılımı bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org