Blog

15. Dönem Açılış Programı İle Başladı

12 Ekim 2018 by in ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel, Haber Merkezi

14 yıldır uluslararası öğrencilerimizle biz BİR milletiz diyerek gerçekleştirdiğimiz çalışmaların 15. dönemini 11 Ekim Perşembe günü Cemile Sultan Korusunda yaptığımız Açılış Programı ile başlattık. Programa misafir öğrencilerimizin yanı sıra Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara, Danışma Kurulu Başkanımız Mehmet Ünal, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas, Mihmandar Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Evran ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz katıldı.


Akşam namazının ardından Tanzanyalı öğrencimiz Ömer Suphi Adam’ın Kur’an tilaveti ile başlayan organizasyonun açış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara gerçekleştirdi. Konuşmasında İstanbul Ticaret Odasına ev sahipliğinden dolayı teşekkür eden Kara Bâb-ı Âlem olarak geçen yıllarda organize ettiğimiz faaliyet başlıkları ile önümüzdeki dönemle ilgili yapılan planlamalardan bahsetti.

Mehmet Kara’nın ardından selamlama konuşması yapan Danışma Kurulu Başkanımız Mehmet Ünal ise uluslararası öğrencilere Türkiye’de geçirdikleri zamanı verimli kullanmaları özellikle de İstanbul’da eğitim görmenin avantajlarından yararlanmaları konusunda öğrencilerimize tavsiyelerde bulundu.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan Salman da programda bir konuşma yaparak öğrencilere hem İstanbul Ticaret Odası hem de İstanbul Ticaret Üniversitesi olarak organize ettikleri uluslararası projelerden bahsetti. Bâb-ı Âlem’i yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik eden Salman, uluslararası öğrencilerin burada eğitim gördükten sonra ülkelerine döneceklerini vurgulayarak burada kazandıkları tecrübeleri kendi ülkelerine taşıyacaklarını belirtti.

Son olarak uluslararası öğrencilerimize hitap eden İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kavas öğrencilerimize bazı tavsiyelerde bulundu. Uluslararası öğrencilerin özellikle eğitimlerini öncelemeleri gerektiğini ifade eden Kavas, “Birinci önceliğiniz eğitim, ikinci önceliğiniz eğitim, üçüncü önceliğiniz eğitim olmalı, bundan sonra diğer meseleleri sıralamalısınız.” dedi.

Konuşmaların ve yemeğin ardından plaket ve ödül takdimleri yapıldı. Son olarak ise toplu fotoğraf çekiminin ardından organizasyon sona erdi.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org