Blog

13. Dönem Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı Gerçekleştirildi

22 Şubat 2017 by in Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

DSC_0322

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği kurulduğu günden bugüne değin her yıl düzenlemekte olduğu ülke temsilcileri kampını 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için Darıca Basın İlan Kurumu Tatil Köyünde 17,18 ve 19 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirdi. 42 ülkenin gönüllü ülke temsilcileri ağırlıklı olarak eğitim odaklı bir kamp gerçekleştirdiler.


    Birinci gün eğitim kapsamında UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat “UDEF Misyonu” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. Öğle yemeği ve namazının ardından ise Araştırmacı – Yazar Mahmut Toptaş hocamız “Ümmet Olma Şuuru” adlı konuşmasını gerçekleştirdi.

    Çay molasının verdikten sonra ise UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Selman Duran hocamız “Niçin Çalışmalıyız” konusunda öğrencilere nasihatlerde bulundu. İkindi namazını kıldıktan sonra ise öğrencilerimiz sosyal etkinliklerde biraraya geldi.

    Kampın üçüncü ve son günü ise Münir Arıkan hocamız “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor” konu adlı arka arkaya üç seminer verdi. Çok güzel bilgiler aktaran Münir Arıkan hocamıza öğrencilerimiz seminer sonunda çok teşekkür edip hatıra fotoğrafları çektirdiler.

   Ağırlıklı eğitim odaklı bir kamp olmasına rağmen öğrencilerimiz kendi aralarında sosyal faaliyetler de yaptılar. Bu kapsamda futbol, basketbol, tenis, bilardo ve yüzme gibi etkinliklere katıldılar.

     Türkiye’ye eğitim almak için uzak diyarlardan gelen bu öğrencilerimiz kış tatili için memleketlerini gidemediklerinden dolayı onlara azda olsa memleket özlemlerini gidermeleri için yaptığımız bu kampımızda öğrencilerimizin memnun etmeye gayret gösterdik. Bu sebeple öğrencilerimiz de Bâb-ı Âlem’e çok teşekkür ettiler.

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org