Blog

13. Dönem 3. Genişletilmiş Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantısı Gerçekleşti

28 Ocak 2017 by in Bölgeler, Genel

12
Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak gönüllü ülke temsilcilerimizle  ayda bir defa bölge özelinde ayda bir defa da genişletilmiş olmak üzere her ay iki kez toplantı vesilesi ile biraraya geliyoruz. Bu minvalde 13. Dönem 3. Genişletilmiş Gönüllü Ülke Temsilcileri Toplantımızı Fatih Kömür Lokantasında gerçekleştirdik.


Adana, Balıkesir, Tekirdağ ve Gaziantep’te bulunan UDEF‘e bağlı uluslararası öğrenci derneklerinin de katıldığı toplantıda , 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması ve Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı gibi gündemler istişare edilirken Gambiya,Kırgızistan ve Suriye ‘deki güncel gelişmeler öğrencilerimiz tarafından dinleyicilere aktarıldı.

Açış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Kara ara dönemde olmamıza ve hava muhalefetine rağmen yoğun katılım için ülke başkanlarına teşekkür etti. Senegalli öğrencimiz Muhammed Guye Gambiya’da yaşanan son olayları Senegal açısından değerlendirdi. Kırgızistanlı öğrencimiz Alisher İmamov ise Kırgızistan özelinde Orta Asya’da yaşanan son gelişmeleri katılımcılara aktarırken Suriyeli öğrencimiz Malek Watfe de Suriye’deki son durumu anlattı.

5-6 Mayıs’ta Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapacağımız 10. Uluslararası Öğrenci Buluşması hakkında ülke başkanlarını bilgilendirdiğimiz toplantı dilek ve temennilerin ardından son buldu.

Desteklerinden dolayı Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org