Blog

Gönüllü Ülke Temsilcilerimiz İle Bursa’da Biraraya Geldik

19 Şubat 2019 by in Bölgeler, Faaliyet Bülteni, Faaliyetlerimiz, Genel, Sosyal Çalışmalar

15. Gönüllü Ülke Temsilcileri Kampı 8 Şubat – 10 Şubat tarihlerinde Bursa İHH Afet Koordinasyon Merkezinde düzenlendi.


Kampın ilk günü Uludağ’a kayak yapmaya giden gönüllü ülke temsilcilerimiz eğlenceli anlar yaşadılar. Kayak faaliyetinin ardından kamp alanımıza yerleştikten sonra satranç ve masa tenisi turnuvası gerçekleştirildi.

Cumartesi günü çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlendi. İlk olarak UDEF 9. Bölge’den sorumlu İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği başkanımız Ebubekir Armağan bizlere UDEF’in misyonu ve vizyonu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Ardından İpekyolu UÖD Başkan yardımcısı Mehmet Ali Akpınar Teşkilatçılık konulu bir sunum gerçekleştirdi. Cumartesi gününün üçüncü seminerini Bâb-ı Âlem’in eski başkanlarından Mehmet Çelik gerçekleştirdi. Son olarak ise TUMED başkanı Ergaş Jumaev mezun çalışmaları ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Eğitim seminerlerimizin ardından başta bilgi yarışması olmak üzere farklı yarışmalar düzenlendi.
Pazar günü, bu yıl gerçekleştireceğimiz Uluslararası Öğrenci Buluşması ile ilgili gönüllü ülke başkanlarımızla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştireceğimiz organizasyon hakkında bilgi verildi ve öğrencilerin talepleri dinlendi. Ardından kapanış programı ve ödül töreni gerçekleştirildi. 2 gün boyunca oynanan oyunlarda dereceye giren öğrencilerimize madalyaları takdim edildi. Son olarak Kafkas dansı eşliğinde eğlenceli bir gösteri sergilendi. Kampa katılım sağlayan öğrencilerimize katılım sertifikalarının takdim edilmesi ile program son bulmuş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org