Blog

"1000 YILIN SESİ TÜRKÇE BAYRAMI" PROGRAMINA KATILDIK

24 Ağustos 2015 by in Genel

Yunus Emre Enstitüsü, 60 ülkeden 500 uluslararası öğrencinin katılımıyla ‘1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı’ düzenledi.


Yunus Emre Enstitüsü tarafından 22 Ağustos Cumartesi saat 15:00’de Ülker Sports Arena salonunda “1000 Yılın Sesi Türkçe Bayramı Programı” düzenlendi. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak misafir öğrencilerle birlikte düzenlenen bu etkinliğe katılım sağladık.

 Programda uluslararası öğrenciler, sahneye koydukları eserlerle dünyaya “Türkçe” barış, dostluk ve sevgi mesajları gönderdi. Etkinlikte, 60 ayrı ülkeden 500 öğrenci sahnede çeşitli etkinlikler düzenledi. Türkçe öğrenen uluslararası öğrenciler, Dede Korkut, Kuzguni Yağız, Kutadgu Bilig Zencerek, Türkçem Benim Bayrağım, Cenk Sanatı: Saf Bağlayarak Matrak, Muhibbi, Donanma, Ekmek Tuz Hakkı Türkçe Diler-Yunus Gibi oyunlarla Türkçe’nin 1000 yıllık serüvenini ortaya koydular. 10 sahneden oluşan oyunlar, ışık ve ses gösterileriyle birlikte izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Açılışta yapılan sahne gösterileri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seslendirdiği şiirin davetlilere dinletilmesi katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org