Blog

10 Farklı Ülkeden 10 Kardeş

24 Şubat 2012 by in Afrika, Balkanlar, Genel, Güney Asya, Kafkas, Kuzey Asya, Ortadoğu

Derneğimiz bünseyinde kurulan kardeşlik grupları toplantılarına devam ediyor. Son olarak 23 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilen toplantı 10 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Toplantıda öğrenciler kendi ülkeleri hakkında bilgiler verirken özel olarak ise ülkelerindeki medya kuruluşları hakkında bilgilendirme yaptılar.

Toplantıda çıkan sonuçlara göre dünya genelinde gazete ve yazılı materyallere olan ilgi azalırken televizyon gibi görsel araçlar halk tarafından daha çok takip ediliyor. Özellikle Afrika Bölgesine bakıldığında sadece bir adet TV kanalı olan bazı ülkelerde son aylarda başka kanalların da açılmış olması halkın TV dünyasına artan bir ilgisinin olduğunu gösteriyor. Buna rağmen radyo da önemli iletişim araçlarından biri olarak kullanılmaya devam ediyor.

İnternet ise birçok ülke de gençlerin ilgi odağı haline gelmiş durumda. Özellikle sosyal medyanın kullanımının artması ülkelerde gençlerin internete olan ilgisini artırıyor.

[nggallery id=82]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org