Blog

YERYÜZÜ MİLLETİ İFTARDA AYNI SOFRADA

8 Temmuz 2015 by in Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyoruz. Bu sene 7 Temmuz  Salı günü Mihrimah Düğün Salonu’nda on ikincisini gerçekleştirildi.


250 ye yakın misafir ve uluslararası öğrencinin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce misafir öğrenci aynı masada iftarını açtı. Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programa Filistinli öğrencimiz Bilal Alastal’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı. Ardından Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert ve UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat açılış ve selamlama konuşması yaptılar. İftar vaktinin girmesiyle Yemenli Muhammed Hamza kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafir öğrenciler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dünyada zulüm gören kardeşlerimiz için dua edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org