Blog

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tanışma toplantısı yapıldı!

8 Ekim 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Misafir öğrencilere hizmet veren Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği misafir öğrencilere yönelik düzenlediği tanışma yemeği Kuzey düğün salonunda gerçekleşti. Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program Derneği başkanı Adem OCAK’ın selamlama konuşması ve tanıtım sinevizyonuyla devam etti. Âdem OCAK konuşmasında kısaca şunlara değindi:  “Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneğimizin Sakarya’mızda bulunan Misafir öğrenciler için düzenlediği tanışma ve kaynaşma yemeğine hepiniz hoş geldiniz.

Vizyonumuz ;

Küresel değerlerimizin en başında bulunan kardeşliğin ve kardeş olma bilincinin anlatılması adına yola çıktığımız Yedirenk U.Ö. Derneği, farklı coğrafyalardan ülkemize gelen, üniversite eğitimlerini almak için şehrimiz Sakarya’yı tercih eden misafir öğrencilere yönelik, gönüllü çalışmalar yapmak üzere kurulmuş bir öğrenci derneğir.

Misyonumuz ;

Bu doğrultuda kardeşlik değerlerini önde tutan, temel dini bilgiler ve kültürel değerlere vakıf olan, ülkesininin ihtiyaçlarını bilen ve bu ihtiyaçlara karşı çözüm üretebilecek kabiliyette, burada oladuğu gibi kitleleri bir araya getirebilecek ve dertlerini ifade edebilecek, organisazyon kabiliyetine sahip, farklılıklara karşı önyargısı olmayan, kendi değerlerini koruyup, karşı değerlere de saygılı olması gerektiğini bilen birer gönüldaşlarımız ve kardeşlerimiz olarak ülkelerinize dönüp hizmet etmeniz en temel amacımızdır.

Şehrimizde yaklaşık 35 ülkeden 1500 öğrenci üniversite eğitimini almak üzere bulunmaktadır. Yedirenk U.Ö. Derneği bünyesindeki öğrencilere yönelik eğitim, rehberlik, sosyal, maddi ve manevi destek sağlamayı hedeflemektedir. Karşılaştığınız sıkıntılarınızda burada kardeşlerinizin olduğunu bilmeniz bizim hedefimizdir.

Faaliyetler ;

Sizlerle beraber yıl içerisinde çeşitli eğitim faaliyetlerinde bulunacağız. Türkçe, Matematik, İngilizce, Arapça, Kur’an-ı Kerim gibi derslerin yanı sıra Kitap Okuma, Tiyatro, Bilgisayar, Fotoğrafçılık gibi Sosyal derslerin verilmesini sağlayacağız.”

İstanbul’dan gelen Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Teşkilatlanma sorumlusu Fatih YAZICIve İHH yönetim kurulu üyelerinden Said DEMİR’inde kısa bir konuşma yaptığı program yemek ve çay ikramıyla sona erdi.

[nggallery id=155]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org