Blog

Uluslararası Öğrenciler Suriye’yi Unutmadı

21 Mart 2013 by in Bölgeler, Genel, Ortadoğu

iç

  Dünyanın dört bir yanından eğitim görmek amacıyla ülkemize gelen uluslararası öğrenciler, Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyorlar.

  Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Osmanlı Konferans Salonu’nda 20 Mart Çarşamba saat 19.00’da misafir öğrenciler tarafından “Suriye Devrimi Ümmetin Devrimidir” konulu bir panel organize edildi. Panelde Suriyeli öğrenciler Şam ve Suriye’yi tanıtıp bölgedeki sürecin nasıl başladığını ve nasıl bu noktaya geldiğini anlattılar. Suriye Devriminin Ortadoğu ve İslam dünyası açısından önemine vurgu yaparak ülkede yaşanan son gelişmeler hakkında bilgi verdiler. Panel sunumlarından sonra Suriye’de çekilmiş fotoğraf ve video görüntülerinden derlenmiş kısa bir film gösterimi yapıldı. Programın sonunda öğrencilerin yönlendirdiği sorular yanıtlandı.

  Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası kapsamında misafir öğrencilerin gerçekleştirdiği bir diğer etkinlik fotoğraf sergisi oldu. Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Fatih Karagümrük’te Fevzipaşa Caddesi üzerinde  “İnsanlığın Ağır İmtihanı Suriye” adlı fotoğraf sergisi açıldı. Sergi 21 – 22 Mart tarihlerinde ziyaret edilebilecek.

[nggallery id=226]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org