Blog

Uluslararası Öğrenciler Kanaat Önderlerini Ziyaret Ediyor

1 Şubat 2019 by in Dünyadan Haberler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyet Bülteni, Faaliyetlerimiz, Genel, Kanaat Önderleri Ziyareti, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem kanaat önderleri ziyaretleri kapsamında bu ay Fatih Mehmet Üniversitesi öğretim görevlisi hatip, yazar Doç. Dr. Halil İbrahim KUTLAY hocamızı 9 ülkeden 15 uluslararası öğrencimizle ziyaret ettik.


Kutlay sohbetinde cihat konusunu işledi. Müslümanların en büyük hedefi, amacı cihattır. Cihadın çeşitli yolları vardır. İlk başta ilimle donanıp davet yoluyla kalem yoluyla çalışarak ter dökme yoluyla en sonunda gerektiği zaman alimlerin de maslahatıyla silaha başvurulabilir. Allah her şeyin sahibidir. Malımız canımız O’ndan gelmiş O’na gidecektir. En hayırlı mal şüphesiz Allah yolunda harcanandır. Gerektiği zaman Allah yolunda kanımızı dökmeye, dökülmesine Müslüman hazır olmalıdır. En sonunda Allah’ın vermiş olduğu sözü gereği İslam hakim olacak ve bütün insanlık İslam ile şereflenecektir. Bunun içindir ki ümmet iki çeşittir. Ehli davet ve ehli icabet. Allah (cc) bizi Müslüman ana ve babadan yarattı. Bizler ehli icabet ümmetiyiz dolayısıyla bizim görevimiz ehli davete Müslümanlığı duyurmak İslam’a davet etmektir.

Kutlay Hocamız sohbeti bitirdikten sonra öğrencilerle tanışarak hasbihalde bulundu. Farklı coğrafyadan gelip tek millet altında toplanmak ümmet anlamına geliyor diyerek sohbetini tamamlayan hocamıza hediye takdim ederek ziyareti tamamladık.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org