Blog

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER DARICA HAYVANAT BAHÇESİNİ GEZDİ

30 Aralık 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

 İstanbul’da yüksek öğrenim gören bir grup uluslararası öğrenci 26 Aralık Cumartesi Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nı gezdi.


 Dernek merkezimizde bir araya gelen 45 misafir öğrenci, sabah saat 08:30 hareketle gezi için hayvanat bahçesine yola koyuldu. Saat 10:00 ‘da başlayan gezide 286 hayvan ve 600 bitki türü sayısı bulunan hayvanat bahçesi ve botanik parkı gezildi. Kuzey Tropik Bölge, Afrika , Maymnlar , Avustralya , Yırtıcı Kuşlar, Madagaskar , Güney Amerika Bölgesi ve Akvaryum’u gezen öğrenciler, burada yaşayan hayvanlar hakkında pano yazıları üzerinden bilgi sahibi oldular. Türkiye’nin ilk gergedanı olan “Samir”, yavru aslan “Şerlok” ve kaplanlar misafir öğrencilerin dikkatini çekti.  Öğlen yemeği sonrası gezi sona erdi. Park girişinde bulunan dinozor heykeli önünde hatıra fotoğrafı çekildi ve İstanbul’a doğru yola çıkıldı.

 1993 yılından bu yana halka açık bir şekilde hizmet vermekte olan hayvanat bahçesi aslında hem bir botanik park, hem de bir kuş cenneti. Burada 3600 hayvan ve 8000 bitki nüfusu bulunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org