Blog

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Kayseri’de Buluştu

7 Şubat 2012 by in Genel, Kurumsal, Teşkilatlanma

Misafir öğrenci çalışması yapan Uluslararası Öğrenci Dernekleri II. İstişare Toplantısı Kayseri’de yapıldı. Bâb-ı Âlem, Asma Köprü, Güldünya, İpekyolu, İzmir, Karadeniz, Kayseri, Mevlana, Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Dernekleri ve misafir öğrenci çalışması yapan temsilcilerin katıldığı toplantı iki gün sürdü. Toplantıda ilk olarak derneklerin birinci dönem faaliyet sunumları yapıldı. Sunumların ardından  “Misafir Öğrencilerin sorunları ve bizim yapabileceklerimiz” konusu üzerinde istişarelerde bulunuldu.  Daha sonra Kayseri’de misafir öğrencilerin eğitim gördüğü Mustafa Germirli İmam Hatip Lisesi müdürü Dr. Hayrettin Şahin “Misafir öğrenci çalışmasında ortaöğretim tecrübesi” konulu bir sunum yaptı.

İkinci gün ise, yeni dönemde yapılabilecek faaliyetlerin plan ve programlanması, İstanbul’da çalışmaları devam eden platform ve federasyon çalışmaları değerlendirildi. Teklif ve önerilerin ardından Erciyes turuyla birlikte program sona erdi.

Verimli bir istişare ve kaynaşma ortamını yakaladığımız Uluslararası Öğrenci Dernekleri II. İstişare Toplantısı’na ev sahipliği yapan Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği’nin (KUDER) başta başkanı Abdullah Yüksel Bey ve yönetimine, ayrıca bizleri iki gün boyunca yurtlarında ağırlayan aynı zamanda KUDER’in başkan yardımcısı olan AGD Kayseri Şube Başkanı Av. Fevzi Konaç Bey ve yönetimine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

[nggallery id=66]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org