Blog

Uluslararası Öğrenci Dernekleri İstanbul’da Toplandı

27 Kasım 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Türkiye’de misafir öğrenci çalışması yapan 16 Uluslararası Öğrenci Derneği 25 Kasım Pazar günü Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği merkezinde biraraya geldi.

Dernek bulunan şehirlerdeki bütün derneklerin eksiksiz katıldığı 6. Uluslararası Öğrenci Buluşması ve Federasyon kuruluşu gündemli gerçekleşen toplantıda öncelikle sene başından bugüne kadar yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi yapıldı.

Faaliyet değerlendirilmelerinin ardından 2013 Uluslararası Öğrenci Buluşmaları istişare edildi. Verimli mülahazaların yapıldığı toplantıda Öğrenci Buluşmalarının bütün Türkiye’de tek konsepte yapılması kararlaştırıldı. 13 Nisan’da İstanbul’da başlayacak Buluşmalar 9 hafta boyunca 14 şehirde yapılacak.

Toplantının son kısmında ise yeni kurulacak Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu kuruluşu için gerekli evraklar dernek başkanları tarafından imzalanarak toplntı sona erdi.

[nggallery id=173]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org