Blog

Ulaşım AŞ’den “Ücretsiz Ulaşım”a Sınırlama

14 Eylül 2012 by in Genel, Haber Merkezi

Türkiye Devlet Bursuyla İstanbul’da eğitim gören Misafir Öğrenciler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ’nin insiyatifi ile İstanbul içerisinde ücretsiz ulaşım hizmeti almaktaydılar. Buna göre İstanbul Deniz Otobüsleri hariç bütün ulaşım hizmetleri (Otobüs, metrobüs, metro, tramvay, şehir hatları) ücretsizdi. Bu hizmetlerden yararlanmak isteyen Misafir Öğrencilerin yıl başında 40 TL ücret ödemeli yeterliydi.

Ancak bu sene Ulaşım AŞ’nin aldığı bir kararla “Ücretsiz Ulaşım”a sınırlama getirildi. Bu karara göre 5 Eylül’den itibaren Misafir Öğrenciler için sadece Otobüs ve Metrobüs ücretsiz olacak, diğer toplu taşıma hizmetleri ise indirimli tarife üzerinden (Öğrenci Kartı çıkarıldığı taktirde) ücretlendirilecek. Ayrıca 31 Aralık 2012 tarihi itibari ile de uluslararası öğrenciler için “Ücretsiz Ulaşım”ın tamamen kaldırılacağı söyleniyor.

Haber: Ergash Jumaev – Emin Sandık

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org