Blog

Türkiye Bursları Başvuruları İle İlgili Önemli Duyuru

14 Mart 2013 by in Genel, Haber Merkezi

turkiyeburslari.gov.tr sitesinden yapılan başvurularla ilgili açıklama şöyle;

Türkiye Bursları başvuruları yalnızca internet sayfamız üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Türkiye Burslarına başvurmak isteyen adaylar, kullanıcı hesabı açarak bilgilerini girmek ve belgelerini tarayarak sisteme yüklemek suretiyle başvurularını bireysel olarak gerçekleştirebilir.

Başvuruların alınması konusunda Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçilikleri, Başkonsoloslukları ve resmi kurumları hariç hiçbir kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonla işbirliğimiz bulunmamaktadır.

Türkiye Burslarıyla ilgili yetkili olduğunu söyleyen ve adaylardan başvurularla ilgili ücret talep eden kurum, kuruluş, vakıf, dernek, eğitim kurumu veya organizasyonlara lütfen itibar etmeyiniz.

Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki Türkiye Burslarına başvuru tamamen ücretsizdir ve başvuru sistemi her bir adayın kendi başına başvuru yapabilmesine olanak vermektedir.

Adaylara, başvuru yapmadan önce başvuru kılavuzunu mutlaka okumalarını ve başvuru esnasında sorun yaşamaları halinde yaşadıkları sorunları internet sitesi üzerinden bize bildirmelerini tavsiye ederiz.

Kaynak: http://www.turkiyeburslari.gov.tr/index.php/tr/haberler/448-basvurularla-ilgili-onemli-duyuru
.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org