Blog

Türkçe Seminerlerinde Yeni Dönem

10 Temmuz 2017 by in Eğitim Çalışmaları

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Türkçe Seminerleri kapsamında 350 uluslararası öğrenciye haftada 30 saat olmak üzere ortalama 1320 saat Türkçe dersi verdik. Ramazan ayı dolayısı ile ara verdiğimiz dersler ise Temmuz ayı itibari ile tekrar başladı.


Dört seviyede(A1, A2, B1, B2) öğrenim gören onlarca misafir öğrencimiz, Türkçe seminerlerimizle Türkçeyi öğrenerek üniversite hedefine doğru en önemli adımı aşmış olmaktadırlar. Her seviyenin ortalama olarak iki buçuk ay sürdüğü Türkçe seminerlerimizde sekiz ayın sonunda öğrencilerimiz B2 düzeyinde dil öğrenmiş oluyorlar. 2016-2017 eğitim senesinin başından biri, ortalama olarak 300 öğrenciyle Türkçe seminerlerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Haftada 30 saat öğretilen Türkçe seminerlerimiz, Sene boyunca ortalama olarak 1320 saat Türkçe öğretilmektedir.

B2’ye kadar Türkçe Seminerlerimize katılan uluslararası öğrencilerin tamamına yakın farklı üniversitelerde Dil Merkezleri’nin yapmış olduğu sınavlarından B2 düzeyinde dil sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Sertifikayı elde eden her öğrenci üniversiteyi girmek için en önemli şartı yerine getirmiş sayılmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org