Blog

Türkçe Dersi Fatih Çarşamba Pazarı'nda

10 Mayıs 2012 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

9 Mayıs 2012 Çarşamba günü Temel Seviye’de ‘Alışveriş’ konulu Türkçe dersimizin birinci saatinde, alışverişle ilgili teorik bilgileri uygulamaya dökmek için Temel Seviye öğrencilerimizle Fatih semtimizin geleneksel Çarşamba Pazarı’na gittik.

Pazarcıları çok seven öğrencilerimiz onlarla bol bol pratik yaparak faydalı ve keyifli bir zaman geçirdiler. Bazen de çok soru sorarak pazarcıları kızdıran öğrencilerimiz, pazarcılarımız gibi “Gel vatandaş! Beş lira, beş lira!” diye seslenerek onları güldürüp gönlünü aldılar.

Pazardan alınan meyveleri At Pazarı’nda bir kafede afiyetle yiyen öğrencilerimize tadı acı olsa da gönülleri tatlı eden Türk kahvemizden ikram ederek Çarşamba Pazarı turumuzu ve dersimizi tamamladık.

[nggallery id=130]

3 Comments
 1. Hikmet Hocam, öğrencilerin çok şanslılar. Bir Türkolog olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki senden daha iyi bir isimden Türkçe öğrenmeleri çok zor. Başarılarınızın devamını diler, öğrencilerine saygılarımı arz ederim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org