Blog

Toparlandık, Gidiyoruz!

17 Temmuz 2011 by in Blog, Genel

Bugün yapmaya başlayacağımız şey belki birçok grup tarafından yapılmış, yapılan veya yapılacak olan sıradan bir şey gibi gözükebilir; gezi… Fakat Bâb-ı Âlem’le yapılan bir gezi programı diğerlerine kesinlikle benzemez!
Şöyle de söyleyebiliriz: Sizin de gezi yapan herhangi bir gruba rastladığınız olmuştur; ya farklı bir şehirden gelmişlerdir ya da farklı bir ülkeden… Şunu hiç görmemişinizdir ama; 15 farklı ülkeden onlarca kişinin oluşturduğu bir gezi grubu… Hem de bu farklı dediğimiz ülkeler birbirinden öyle farklı ki, mesela, biri Afrika’da öteki Balkanlar’da… Kafkasya’da, Ortadoğu’da ve Asya’da hatta… Hepsi Dünya’nın farklı bir köşesinden gelmiş, bir olmuşlar; şehrinizdeki müzeyi, camiyi, doğal güzellikleri geziyorlar. Evet, böyle bir şeyin olması zor gibi gözüküyor ama; eğer olur da böyle bir gruba rastlarsanız bilin ki, o işin içinde Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği var!
Ve, evet, böyle bir grup gerçekten var!..
Duyurusunu haftalar önce yaptığımız ve günlerdir üzerinde çalıştığımız Güneydoğu ve Doğu Anadolu Gezisi bugün 15 ülkeden 42 kişinin katılımı ile 21.00’da İstanbul’dan hareketle başlıyor! 14 şehri gezmeyi planladığımız gezi programı 26 Temmuz sabahı yine İstanbul’da sonlanacak. Yarın Kayseri’den başlıyoruz gezmeye, oradan Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Van, Ağrı, Erzurum, Bingöl ve yine Kayseri üzerinden İstanbul… Yaklaşık 5000 km…
Gezi boyunca bizi Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz…
Biz, toparlandık, gidiyoruz!..

One Comment
 1. Gerçekten muhteşem bir gezi oldu.. Gittiğimiz bütün illerde mekan ve görüntülerden hariç gördüğümüz şey aynıydı aslında; misafirperverlik.. Gezide emeği geçen, bizi çok iyi karşılayan herkese çok teşekkür ediyoruz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org