Blog

Tanzanya Ülke Birliği Toplantısı

12 Mart 2012 by in Genel

Ülkemizdeki misafir öğrencilerin kurmuş oldukları ülke birliklerinden biri olan Tanzanya Öğrenci Birliği, 10 Mart 2012 Cumartesi günü Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nde bir araya geldi. Birlik toplantısına İstanbul’da öğrenim görmekte olan öğrencilerin yanı sıra Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen Tanzanyalılar da katıldı. Sabah saatlerinde tanışma ile başlayan toplantı, gerçekleşmiş organizasyonların değerlendirilmesi, birliğin yönetim kadrosunda bulunan öğrencilere görevlerin paylaştırılması ve yapılması planlanan programların konuşulması ile devam etti. Tanzanya Konsolosluğu’ndan gelen misafirler yaptıkları konuşmalarda birlikte hareket etmenin önemini vurguladılar. Toplantının sonlarına doğru söz alan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Güney Afrika Bölge Sorumlusu Ercan Akcan, ülke birliklerinin kurulması ve bu birliklerde aktif olarak çalışması konusunda Bâb-ı Âlem’in öğrencilere desteğinin her zaman devam edeceğini hatırlattı.

Program, dernek kafeteryasında hep birlikte yenen öğle yemeği ve ardından gerçekleştirilen Panorama 1453 Müzesi ziyareti ile son buldu.

[nggallery id=99]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org