Blog

Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği Kuruluyor

1 Mart 2012 by in Genel, Teşkilatlanma

Türkiye genelinde Misafir Öğrenci Derneklerinin kurulması ile ilgili teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Teşkilatlanma sorumlumuz Fatih Yazıcı Samsun’daydı. Daha önce dernek kurulması karara bağlanmış fakat çalışma başlamamıştı. Misafir öğrenci sayısının hızla arttığı Samsun’da kurulacak uluslararası öğrenci derneğine katkıda bulunabilecek kurum ve kişiler ziyaret edildi. Bu doğrultuda, İl spor müdürü Ömer Altınsoy, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü İsmail Kasapoğlu, Samsun İl Sosyal Hizmetler Müdürü Adnan İpekdal, 19 Mayıs Üniversitesi Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölüm Başkanı Menderes Kabadayı, Mustafa Yeşil ve Kerami Gün ile yapılan toplantıda önümüzdeki hafta içinde Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği’nin faaliyete geçmesi kararlaştırıldı.

Yrd. Doç. Menderes Kabadayı başkanlığında kurulacak ve Uluslararası Öğrenci derneklerimizin halkasına eklenecek Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği’ne şimdiden başarılar diliyor, büyük yoğunluklarına rağmen misafir öğrencilere yardımcı olmak konusundaki hassasiyetlerinden dolayı yönetim kuruluna teşekkür ederiz.

[nggallery id=87]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org