Blog

Sağlık Bölümlerinde Okuyan Öğrenciler Kahvaltıda Bir Araya Geldi

12 Kasım 2018 by in Bölgeler, Eğitim Çalışmaları, Faaliyetlerimiz, Genel

Bâb-ı Âlem Sağlık Komisyonu geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık bölümlerinde okuyan öğrencileri dernek merkezinde bir araya getirdi.Kahvaltıdan sonra Bâb-ı Âlem Başkan Yardımcısı Ercan Akcan açılış yapmak üzere konuşmalarını gerçekleştirdi. 9 ülkeden 24 kişinin katıldığı programda katılımcıların görüşleri dinlendi. Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Muhammed Esad Çetin, amaçlarının tüm sağlık bölümlerinde okuyan arkadaşlarla tanışmak onlarla tecrübe paylaşımında bulunmak olduğunu söyledi.


Bu toplantıda Türkiye’de on yıl bulunmuş sağlıkçı arkadaşların olduğu tespit edildi. Bu vesileyle onların tecrübesinin dinlenmesi kanaati ortaya çıktı. Sağlık bölümlerinin hafife alınacak bölümler olmadığı ve bu nedenle eski öğrencilerimizin tecrübelerinin dinlenmesi gerektiği ön plana çıkmış oldu.
Toplantı esnasında her öğrencinin önerisi dinlendi. Bu minvalde ön plana çıkan ise sağlıkçılar için mesleki Türkçe kurslarının açılması gerektiği oldu. Çünkü yeni başlayan öğrencilerin tıp kitaplarını anlamakta zorluk çektikleri vurgulandı.
Ayrıca öğrencilerimiz, bu komisyonun sadece toplantılarla sınırlı kalmaması gerektiğini belirttiler.
Bunun yanında Dr. Muhammed Esad Çetin’in daveti üzerine Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Hastanesinde çalışmakta olan Dr. Abdullah Bey de öğrencilerimize İstanbul’u, İstanbul’un değerini, tıp okumanın ne kadar önemli olduğunu anlattı. Toplantıya katılan tüm öğrencilere teşekkür ediyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org