Blog

RASAM Seminerleri Devam Ediyor

21 Şubat 2012 by in Genel, Ortadoğu

Dr. Ahmet Hakkı’nın Rafideyn Stratejik Araştırmalar Merkezinde (RASAM) başlattığı haftalık seminerlere İttihad Şebab-ı Şam (Şam Gençlik Birliği) katılımı devam ediyor. Seminerlere Türkiye ve Arap dünyasından gazeteci ve yazarların katılımı da sağlanıyor. Seminerlerde İran’ın Ortadoğu Siyaseti, İşgal Sonrası Irak’ın Durumu, Ortadoğu’daki Devrimlere Türk Halkının Bakışı, Türk-Arab Siyasi İlişkileri gibi konular işlendi. Haftalık seminerler devam etmektedir.

Rafideyn Stratejik Araştırmalar Merkezi (RASAM)
Tel: 0(212) 240 24 54
e-mail: info@ra-sam.org
Adres: Cumhuriyet Cd. No:95/5 Harbiye Şişli/İstanbul

Dr. Ahmet Hakkı Kimdir?

1959 yılında Irak’ın başkenti Bağdat’ta doğan Ahmet Hakkı 1983 yılında Bağdat Üniversitesi’nden yüksek kimya mühendisi olarak mezun oldu.

Irak’ta kamu kuruluşlarında mühendis olarak çalıştı. 1996 yılında İngiltere Brunel Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi alanında doktorasını tamamladı.

Uzun süre Kopenhag’da yaşayan Dr. Ahmet Hakkı Danimarka İskandinav Vakfı başkanlığı ve Cenevre merkezli Özgürlükler ve İyi Yönetim Teşkilatı başkanlığını yaptı.

Kendisi şu an Irak üzerine araştırmalar yapan Rafideyn Stratejik Araştırmaları Merkezi (RASAM) başkanlığını yapmaktadır.

[nggallery id=77]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org