Blog

Ortaöğretime İslam Coğrafyası Sunumu

31 Ocak 2013 by in Genel

iç
Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, hizmet verdiği misafir öğrencilerin ülkemiz halkıyla kaynaşmasına yönelik faaliyetlere imza atmaktadır. Derneğimiz, İstanbul’da ortaöğretim ve yükseköğretim çalışması yapan STK’larla iş birliği yaparak, ülkemiz öğrencilerinin dünyayı tanımaları ve İslam coğrafyası hakkında doğru ve sağlıklı bilgi sahibi olmaları için tecrübeli ve şuurlu misafir öğrenciler vasıtasıyla sunumlar yapmaktadır. Bu bağlamda Bağcılar Anadolu Gençlik Derneği’nin lise öğrencilerine yönelik yaptığı kampa katılan öğrencilerimiz bölgelerine ve ülkelerine dair sunum yaptılar.
Bâb-ı Âlem Halkla ilişkiler sorumlusu Mahmut Oğuz, Bağcılar Anadolu Gençlik Derneği’nin lise öğrencilerine yönelik düzenlediği programda İslam dünyası ile ilgili genel bilgiler verdi. Ardından öğrencilerimizden Suriyeli Malik, Etiyopyalı Abdu Seid ve Ganalı Suleman kendi ülkeleri hakkında sunum yaptılar. Daha sonra ise programa katılan öğrencilerin bu coğrafyalara dair soruları cevaplandırıldı.
[nggallery id=205]

One Comment
 1. Haber güzel bir haber ama insan böyle bir haberi "Acaba bu sunumlar nasıl sunumlardı, içeriğinde ne vardı?" demeden edemiyor. En iyisi siz bu habere ilgili sunumların download linklerini de ekleyin ve bana da mümkünse linkleri gönderin. Haber bu haliyle yarım olmuş. İlginize teşekkürler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org