Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİLERİMİZE TÜRKİYE GÜNDEMİNİ ANLATTIK

24 Ocak 2014 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Ülkemizde yaşanan son olaylar Türkiye halkının ilgisini çektiği kadar ülkemizde okuyan uluslararası öğrenciler tarafından da ne olup bittiği merak edilmekte. Bâb-ı Âlem olarak bu merakı gidermek ve öğrencilerimize neler olduğunu anlatmak üzere Time Türk Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek, öğrencilerimize Türkiye’de yaşanan son olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bâb-ı Âlem’in organize ettiği program 23 Ocak Perşembe günü Sefire-i Âlem UÖD’nin Osmanlı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

17 Aralık Operasyonu, MİT, Tır, Cemaat, Yargı, Ananas gibi anahtar kelimeler üzerinden gerçekleştirilen seminerde iktisadi bağımsızlığı olmayan bir ülkenin siyasi bir bağımsızlığının da olamayacağını vurgulayan Çiçek “17 Aralık operasyonu; yolsuzluk bahane edilerek Türkiye’nin iktisadi bağımsızlığını kazanmasını engelleme operasyonudur.” dedi. Çiçek bu operasyonlarla aynı zamanda Türkiye halkının temel meseleleri olan Suriye, Mısır, Filistin, Terör gibi gündemlerin de unutturulmaya çalışıldığını belirtti.

Konuşmasının ardından uluslararası öğrencilerin sorularının da yanıtlandığı program Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert’in Gazeteci Nevzat Çiçek’e takdim ettiği teşekkür plaketinin ardından son buldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org