Blog

MİSAFİR ÖĞRENCİLER SOMA'YA HAREKET ETTİ

16 Mayıs 2014 by in Faaliyetlerimiz, Genel

Yaşanan elim kazada 284 maden işçimizin hayatını kaybettiği Soma’ya gitmek üzere yola çıkan misafir öğrencilerimiz Soma halkına başsağlığı dileyerek yapılan yardım faaliyetlerine katılacak.


13 Mayıs günü Soma’da yaşanan elim kazada 284 maden işçimiz hayatını kaybetti. Yaşanan bu kaza sonrası ise tüm Türkiye’de yüreklere ateş düştü, birçok kişi Soma’ya koşarak Soma halkının acısını paylaşmaya çalıştı. Oraya gidemeyenler ise dualarıyla ve destek mesajlarıyla Soma’nın yalnız olamadığını hatırlattı. Dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek İstanbul’da eğitimini sürdüren misafir öğrencilerimiz de yaşanan kazaya duyarsız kalmayarak Soma’da yakınlarını kaybeden ailelere başsağlığı dilemek üzere bugün yola çıktılar. Ayrıca Soma’daki yardım faaliyetlerine de katılacak olan misafir öğrenciler yaşanan kaza da hayatını kaybedenler için çok üzüldüklerini ve oraya giderek ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final Programı İptal Edilmişti

17 Mayıs’ta yapılacak olan 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması-Final programının da iptal edildiğini hatırlatan misafir öğrenciler “Özellikle böyle günlerde hangi milletten olursak olalım birarada olmalı, birbirimize destek vermeliyiz. Soma’da gerçekleşen can kayıpları bizi de derinden üzdü. Bu yüzden oraya giderek Soma halkının acısını paylaşmayı istiyoruz.” dediler.

Ali Arıkmert Duyarlı Öğrencilere Teşekkür Etti

Bu hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanımız Ali Arıkmert ise yaşanan olaylara duyarsız kalmayan misafir öğrencileri tebrik ederek onları Soma’ya uğurladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org