Blog

KUŞLAR SILAYA UĞURLANDI

24 Haziran 2015 by in Genel, Mezunlar

Myanmar, Makedonya, Kazakistan, Çeçenistan, Orta Afrika, Cezayirli mezun misafir öğrenciler iftarda bir araya geldiler.


 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye gelen eğitimlerini tamamlayan misafir öğrencilerimizi kendi ülkelerine uğurluyoruz. Bu sene mübarek Ramazan ayında olmamız dolayısıyla Eyüp Belediyesininin desteği ile 22 Haziran Pazartesi Sertarikzade Kültür ve Sanat Merkezinde “Kuşlar Sılaya Dönüyor 2015” temalı mezuniyet iftarı gerçekleştirildi. Etkinliğe dünyanın dört bir yanından gelerek Türkiye’de mezun olmuş öğrencilerimizin yanı sıra Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürü İrfan Çalışan, UDEF (Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat, UHİM (Uluslararası Hak İhlalleri İzleme Merkezi) Yönetim Kurulu başkanı Ayhan Küçük ve bir dönem derneğimize başkanlık yapan abilerimiz katıldı.

 Programa Senegalli Muhammed kardeşimizin Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlandı. Devamında Eyüp Belediyesi Kültür İşleri Müdürü İrfan Çalışan açılış konuşması yaptı. Konuşmasında uluslararası öğrencilerin kendi ülkeleri ve Türkiye açısından önemine değinen Çalışan, mezuniyet sonrası çalışmalarında misafir öğrencilerimize başarılar diledi. Açılışın ardından derneğimizin yönetim kurulu üyesi Yalın Karadağ selamlama konuşması gerçekleştirdi. Devamında UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat bu çalışmada 10 yıl sonunda gelinen noktayı değerlendirdi ve dünyanın dört bir yanında bulunan Türkiye Mezunlarının çalışmalarından bahsetti. Ardından derneğimizde başkanlık görevi yürütmüş olan Veysel Başar söz aldı ve mezun öğrencilerimizin mezuniyet sonrası ile ilgili tavsiyeler verdi.

 Açılış konuşmalarının ardından mezun olan misafir öğrencilere Kuran’i Kerim, başarı plaketi ve Eyüp gravürleri hediye edildi. Devamında akşam ezanının okunması ile iftar yemeğine geçildi.

 Göstermiş oldukları katkı ve destekten dolayı Eyüp Belediyesi‘ne teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org