Blog

İslam Dünyası Konuşmaları Kazakistan Programıyla Yeniden Başladı

12 Kasım 2016 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Geleneksel olarak düzenlediğimiz İslam Dünyası Konuşmaları 2016-2017 eğitim öğretim yılında Kazakistan programıyla yeniden başladı.


12  Kasım Cumartesi günü saat 17:00’de dernek merkezimizde başlayan sunumu Libya’da İslami İlimler Üzerine okumuş olup İstanbul’da yüksek lisansını hazarlamakta olan Kazakistan’lı öğrenci kardeşimiz Asker Nur Mohammed gerçekleştirdi. Programın başında Orta Asya bölge sorumlumuz Ziya Valişov Sovet döneminde Orta Asya ülkelerinde İslam dininin ve genel olarak Müslümanların durumu hakkında ön bilgilendirmede bulundu.Aradından Kazakistanlı Asker Nur Muhammed, İslam dininin Kazakistan’a gelişi, şimdiki hali, yönetimin dine olan bakışı, bölgedeki ve özellikle komuşu ülkelerdeki  dini hareketlerin Kazakistan’a etkileri, mevcut nüfusun yüzde kaçının Müslüman olduğu, ülkedeki camiler ve Müslümanlarla ilgili genel bilgiler masaya yatırıldı.  Sunum soru cevap faslıyle son buldu.
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org