Blog

İHH GEZİCİ AŞEVİNE HOPA'DA ÇİRKİN SALDIRI

15 Temmuz 2014 by in Genel, Haber Merkezi

Ramazan sofrası kurmak için yola çıkan İHH İnsani Yardım Vakfı’nın aşevi, Artvin’in Hopa ilçesinde, sol gruplar tarafından saldırıya uğradı.


Bu yıl 26 şehri dolaşacak vakfımızın aşevi TIR’ının 14’üncü durağı Artvin’in Hopa ilçesi oldu. Öğle saatlerinde Hopa’ya gelen aşevi TIR’ı, burada iftar organizasyonu için hazırlık yaparken ÖDP ve Halkevleri’ne mensup olduğu iddia edilen yaklaşık 50 kişi, TIR’ın çevresinde toplanarak İHH ekibinden ilçeyi terk etmelerini istedi. Sözlü tartışma kavgaya dönüşünce grup taş ve sopalarla İHH ekibine ve TIR’a saldırdı.
Çıkan kavgaya çevik kuvvet ekipleri müdahale ederken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından havaya 5 el ateş edilmiş, bir haber ajansı bu kişinin İHH ekibinden olduğunu iddia etmiştir. Ancak daha sonra ateş açan kişinin İHH ekibinden olmadığı Kemalpaşa Beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hüsnü Yılmaz olduğu ortaya çıkmıştır.
İHH TIR’ı gerginliğin daha fazla büyümemesi için ilçeyi terk ederken çıkan olaylarda aralarında polislerin de olduğu altı kişinin yaralandığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bu vahim olayda saldırıya uğrayan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyor, Ramazan ayı demeden ihtiyaç sahipleri için düzenlediğimiz iftar organizasyonuna yönelik yapılan bu saldırıyı şiddetle
kınıyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org