Blog

Hocalı Katliamı Fotoğraf Sergisi Düzenlendi

27 Şubat 2020 by in Asya, Dünyadan Haberler, Faaliyetlerimiz, Kafkasya, Tanıtım Çalışmaları

26 Şubat Çarşamba günü İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi’nde Azerbaycan Öğrenci Birliğinin organize ettiği, Bâb-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği ve İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci merkezinin destelediği “Hocalı Katliamı Fotoğraf Sergisi” düzenlendi.


26 Şubat 1992 tarihinde Ermeni silahlı çetelerinin sivil halka yönelik olarak düzenlediği vahşeti gözler önüne sermek adına, katliama dair fotoğraflar sergilendi. Bâb-ı Alem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara da sergiye katılım gösterdi ve “Kardeş Azerbaycan halkının yaşamış olduğu katliam asla unutulamaz. Bu vahşeti tüm İstanbul Üniversitesi öğrencilerine ve İstanbul halkına gösterebilmek ve hafızaları tazelemek adına bu sergiyi organize eden Azerbaycanlı uluslararası öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Yeryüzünde savaşın ve çatışmanın yerine, barışı ve adaleti tesis etmek için çaba gösteren tüm öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Sergiye aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi başkanı Doç. Dr. Faruk Taşçı da katılım gösterdi ve öğrencilere Hocalı katliamına dair bilgiler verdi.

Sabah saatlerinden akşam geç vakitlere kadar sergilenen fotoğraflar, öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org