Blog

GELENEKSEL 11. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ PİKNİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Mayıs 2014 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen uluslararası öğrenci pikniklerinin on birincisi, 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Kemerburgaz’da bulunan Eyüp Belediyesi Kurtkemeri Mesire Alanı’nda gerçekleştirildi.


Farklı ülkelerden misafir öğrencilerin katıldığı ve renklendirdiği piknik neşeli bir ortamda gerçekleştirildi.
Kahvaltıda öğrencilere meyve suyu ve poğaça ikramı yapıldı. Sonrasında bilek güreşi ve minder güreşi turnuvaları gerçekleştirildi. Hafif, orta ve ağır siklette gerçekleştirilen turnuvalara öğrencilerin ilgisi yoğundu. Güreş turnuvalarının ardından öğle yemeğine geçildi, yemek sonrası halat çekme yarışması, badminton, kaşıkta yumurta taşıma gibi müsabakalar gerçekleştirildi. Piknikte öğrenciler ayrıca voleybol ve futbol gibi çeşitli sportif etkinlikler gerçekleştirdiler. Spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin madalyalarını UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat, UDEF Genel Sekreteri Fatih yazıcı ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert taktılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org