Blog

FRANSIZ MİZAH DERGİSİNE SALDIRI: 12 ÖLÜ

7 Ocak 2015 by in Dünyadan Haberler, Genel

Fransa’nın başkenti Paris’te haftalık yayınlanan karikatür dergisi ‘Charlie Hebdo’ binasına düzenlenen saldırıda 12 kişi öldü. Dergi, Hz. Muhammed (s)’in karikatürlerini yayınlamıştı.


Fransa’nın başkenti Paris’te haftalık yayın yapan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki ofisine düzenlenen silahlı baskında ilk bilgilere göre 12 kişi öldürüldü.

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo Paris’teki merkezine saldırı düzenlendi, olayda ikisi polis 12 kişi hayatını kaybetti.

Saldırının nedenine ilişkin resmi bir açıklama yapılmazken bölgeye çok sayıda polis, ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Dergiye kimliği belirsiz bir kişi tarafından düzenlenen silahlı saldırıda yaralanan 11 kişiden 6’sının durumunun ağır olduğu bildirildi. Görgü tanıklarının ifadesine göre 2 siyah kapşonlu adam ellerindeki kalaşnikoflarla binaya girdikten sonra ellerindeki uzun namlulu silahlarla gelişi güzel ateş ettikten sonra binadan kaçarak uzaklaştığını kaydetti.

Paris’teki Richard Lenoir bulvarındaki binasına düzenlenen saldırıdan, olay yerinde bulunan polis aracı da etkilendi. Polis aracına çok sayıda kurşun isabet etti. 3 polisin yaralandığı bildirildi.

Peygamberimizin Karikatürlerini Yayınlamıştı

Dergi, daha önce Peygamberimiz Hz. Muhammed (s)’in karikatürünü yayınlamış, büyük tepki toplamıştı. Karikatüre gösterilen tepki nedeniyle Fransa, 20 kadar ülkedeki diplomatik temsilciliklerini ve diğer resmi kuruluşlarını geçici süreliğine kapatmıştı.

HOLLANDE KABİNEYİ OLAĞANÜSTÜ TOPLUYOR

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, sladırının ardından Fransa kabinesini acil toplama kararı aldı. Fransa alarm seviyesini en üst seviyeye yükseltti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org