Blog

ESENLER’DE ÜLKE TANITIM VE YEMEK GÜNLERİ

13 Ocak 2017 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

YSR_6053
Esenler Belediyesi ve Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak beraber yürüttüğümüz ortak programlar tüm hızıyla devam ediyor.Bosna Hersek ve Etiyopya ülke tanıtımları Esenler’de ki lise öğrenimi gören öğrencilerin ufkunu açıyor.


7 Ocak Cuma günü Esenler İbrahim Turhan Çok Programlı Lisesinde Bosna Hersek Ülke Tanıtım ve Yemek Günü programını gerçekleştirdik. İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Suad Curic lise öğrenimi gören öğrencilere Bosna Hersek tarihini, kültürünü ve yaşam tarzını anlattı. Samimi geçen programın ardından öğrencilere Meşhur Boşnak Mantısı ikramı yapıldı.
Tam bir hafta sonra 13 Ocak Cuma günü Atışalanı Anadolu Lisesinde öğrencilerimizi bu seferde Habeş Diyarı ile tanıştırdık. Etiyopyalı Muhuyedin Abdirahman , ülkenin milattan önceye dayanan tarihini, Habeş Diyarı adını aldığı; İslam nurunun yayıldığı yılları ve Osmanlı ile ulaşılan bütünlüğü bizlerle paylaştı. Ekvator çizgisindeki Volkanik Dağ, Nil Nehri ve Asitli Gölleri ve tabi ki Etiyopya Kahvesini liseli kardeşlerine anlattı. Programı meraklı sorularla bitirirken öğrencimiz Muhuyedin, gurbette öğrenci olmanın avantajlarını ve tecrübelerini paylaştı.

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org