Blog

Esenler’de “4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi”

21 Kasım 2018 by in Bölgeler, Dünyadan Haberler, ETKİNLİK, Faaliyetlerimiz, Genel

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak Esenler Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz “4. Uluslararası Naat-ı Şerif Gecesi” etkinliği 20 Kasım Salı günü Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı. Programda 7 ülkeden uluslararası öğrencimiz farklı dillerde yazılan Naat-ı Şerifleri seslendirdi.


Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen gecede Türkiye, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, İran, Mısır, Tanzanya ve Türkmenistanlı öğrenciler Hz. Muhammed için yazılmış şiirler olan naat-ı şerifleri seslendirdi.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Kara, Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla programı gerçekleştirdiklerini, Hz. Muhammed’i (sav) şiirlerle anmak istediklerini söyledi.

Kara, Türk edebiyatında sayısız naat-ı şerif bulunduğunu kaydederek, “Sadece bizim edebiyatımızda değil, ‘bizim gönül coğrafyamız’ diye nitelendirdiğimiz İslam coğrafyasında da sayısız şekilde naat-ı şerif yazılmıştır. Farklı dilleri konuşuyor olabiliriz ancak aynı dinin, aynı ümmetin mensupları olarak farklı dillerde yazılmış naatları hissedeceğiz.” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org