Blog

Esenler Belediyesi ile Aliya İzzetbegoviç Paneli Düzenledik

23 Ekim 2018 by in Dünyadan Haberler, Faaliyet Bülteni, Faaliyetlerimiz, Genel, Haber Merkezi, Kurumsal

19 Ekim 2003 yılında vefat eden Bosna Hersek Cumhuriyetinin ilk cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’in 15. ölüm yıldönümünde 19 Ekim Cuma günü Bilge Lider’in anısına panel düzenledik. Kadir Topbaş Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panele bölge halkı ve öğrenciler katılım gösterip ilgi ile takip ettiler.


“Doğu ile Batı Arasında Bir Bilge Aliya İzzetbegoviç” panelinin moderatörlüğünü Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden Boşnak asıllı akademisyen Doç. Dr. Rahman Ademi gerçekleştirdi. Programa konuşmacı olarak katılan İlyas Molla “Aliya İzzetbegoviç’in Din Kuramı ve İslam Yorumu” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Bosna Hersekli öğrencimiz Faris Çehayiç ise “Komutan Olarak Aliya İzzetbegoviç” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Son olarak tarihçi yazar Şeref Yumurtacı “Devlet Adamı Olarak Aliya İzzetbegoviç” konulu sunumunu gerçekleştirdi. Aliya İzzetbegoviç’in Türk halkına yazdığı mektup okunarak program sonlandırıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org