Blog

Edirne’yi İmam Hatip’li Öğrencilerle Gezdik

3 Ocak 2012 by in Genel, Ortaöğretim Çalışmaları, Sosyal Çalışmalar

Bâb-ı Âlem olarak yurt dışından Türkiye’ye üniversite okumaya gelen misafir öğrencilerin yanı sıra, lise okumaya gelen öğrencilerle ortaöğretim birimimiz aracılığıyla ilgileniyoruz.  Bu minvalde misafir öğrencilerin okuduğu FSM İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle sosyal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz.

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle birlikte yeni yılın ilk günü olan Pazar günü Edirne Gezisi düzenlendi. Edirne’deki Bâb-ı Âlem temsilcilerimizin rehberliğinde gerçekleşen gezi, Şükrü Paşa Anıtı’nı ziyaretle başladı. Ardından Selimiye Camii ziyaret edildi ve caminin mimarı yapısı hakkında bilgi alındı. Liseli kardeşlerimiz Mimar Sinan’ın dehâsına hayran kaldılar. Edirne’deki cami gezileri ve Sağlık Müzesi gezisinin ardından İlim Yayma Yurdu’na akşam yemeği için misafir olundu ve sonrasında İstanbul’a dönüş için yola çıkıldı.

Misafirlerlerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz gezilerimiz mutat olarak devam etmektedir. Siz gönüllülerimizi de gezilerimize bekliyoruz.

[nggallery id=47]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org