Blog

DÜNYANIN RENKLERİ PİKNİKTE BİR ARADA

24 Mayıs 2015 by in Genel, Sosyal Çalışmalar

 Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen uluslararası öğrenci pikniklerinin on ikincisi Müsenna Uluslararası Öğrenci Derneği ile birlikte, 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Halkalı Yerleşekesi’nde gerçekleştirildi.


 
Farklı ülkelerden gelen İstanbulda lise ve üniversite eğitimi gören misafir öğrencilerin katıldığı ve renklendirdiği piknik neşeli bir ortamda gerçekleştirildi.
Kahvaltıda öğrencilere meyve suyu ve poğaça ikramı yapıldı. Kahvaltı sonrası öğrenciler düzenlenen futbol, voleybol ve satranç gibi etkinliklerle pikniğin tadını çıkardılar. Sabah düzenlenen etkinliklerin sonrasında öğle yemeğine geçildi, yemek sonrası bilek güreşi ve minder güreşi turnuvaları, halat çekme yarışması, badminton gibi müsabakalar gerçekleştirildi. Hafif, orta ve ağır siklette gerçekleştirilen minder güreşi turnuvasına öğrencilerin ilgisi yoğundu.
Spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilerin madalyalarını Derneğimizin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert, yönetim kurulu üyelerimiz İbrahim Akkurt ve Adem Yavuz taktılar.
Pikniğe vermiş oldukları katkılardan dolayı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesine teşekkür ederiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org