Blog

Deprem ve İlk Yardım

27 Kasım 2011 by in Eğitim Çalışmaları, Genel

Bâb-ı Âlem`de 2011-2012 eğitim yılı Divan Seminerleri başladı. Bu haftaki konuğumuz Deprem ve İlk yardım konulu sunumuyla Lokman Tokgöz Hocamız oldu.

26 Kasım 2011 Cumartesi günü gerçekleşen seminerde depreme ve depreme karşı alınacak tedbirlere yönelik bir sunum gerçekleşti. Lokman Hocamız, deprem öncesinde alınabilecek her türlü önlemi ve edinilecek alışkanlıkları tek tek anlatıp olası bir depremi en az hasarla nasıl atlatabileceğimizi vurguladı. Ayrıca deprem sırasında telaşa düşüp yanlış hareket etmekten kaynaklanan sıkıntılara değindi. Bunun yanında ilk yardım hususunu özellikle öğrenmemiz gerektiğini söyledi, ilk yardım nasıl olmalı, bilinçli bir ilk müdahale nasıl yapılmalı, bunun bilincini aşıladı bizlere. Hocamız, sunumun sonunda arkadaşlarımızın sorularını cevapladı.

[nggallery id=15]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği yurtdışından ülkemize eğitim için gelen ve İstanbul’da eğitim gören misafir öğrencilere yönelik rehberlik, danışmanlık hizmetleri ile birlikte çeşitli eğitim ve sosyal aktiviteler gerçekleştirmektedir.

  ADRES

  Karagümrük Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Hakan Pasajı No 261/22 Fatih-İstanbul

  TELEFON

  +90 212 621 2743

  E MAİL

  info@babialem.org